Nasze atuty

  • Firma z 25-cio letnim doświadczeniem
  • 300 nowoczesnych pojazdów ciężarowych
  • Różnorodna flota dopasowana do potrzeb klienta
  • Profesjonalna kadra
  • Współpracujemy z międzynarodowymi firmami
  • Najwyższa jakość usług potwierdzona wieloma wyróżnieniami

Bachusiki wyrastają, jak grzyby po deszczu

10 września 2011 r. w Palmiarni Zielonogórskiej odbyła się uroczystość wręczenia okolicznościowych certyfikatów uczestnikom akcji „Każdy Musi Mieć Bachusa".

Było to uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego z fundatorami, sympatykami oraz twórcami zielonogórskich Bachusików.

Jednak zanim przystąpiono do uhonorowania darczyńców. Pierwsze laury otrzymał prezydent Janusz Kubicki, który jako reprezentant samorządu Zielonej Góry otrzymał Przepustki do historii nr 01, 02, 03 i 04,  fundując Bachusiki Odpadka, Ciekawka, Śpiocha i Pędzibeczka. Tym samym uznany został za współodpowiedzialnego sprowadzenia do miasta bliżej nieokreślonej liczebnie grupy Bachusików, które rozbiegły się po wszystkich zakamarkach miasta. Dlatego stwierdzono, iż na trwałe wpisał się do historii bachusikowego rodu i Zielonej Góry. 

Kolejne przepustki do historii, uznające ich właścicieli za współodpowiedzialnych budowania uroku i chwały Zielonej Góry otrzymali:

nr 05 - Klub Muzyczny Pinacolada - fundator Bachusika Clubikusa,

nr 06 - Krzysztof Golke - fundator Bachusika Nieruchomixa,

nr 07 - Piotr Pudłowski - fundator Bachusika Magikusa Zamiennikusa,

nr 08 - Maciej Kaczmarski i Sylwia Kosicka-Roman - fundatorzy Bachusika Kreditikusa,

nr 09 - Ewa i Marek Prędkiewiczowie - fundatorzy Bachusika Degustikusa,

nr 10 - Ryszard Wtorkowski - fundator Bachusika Obserwatikusa Młodzieńczego,

nr 11 - Ryszard Wtorkowski - fundator Bachusika Beczkusa,

nr 12 - Józef Lenart i Stanisław Niedbalec - fundatorzy Bachusika Wiertikusa Mocarnego,

nr 13 - Marian Ziętkiewicz - fundator Bachusika Palmiksa,

nr 14 - Piotr Maksymczak - reprezentujący Stowarzyszenie Dialog Współpraca Rozwój fundator Bachusika Skrybikusa Młodszego,

nr 15 - Jarosław Owsianny - fundator Bachusika Wiatrakusa,

nr 16 - Marian Babich - fundator Bachusika Ciepłolubikusa,

nr 17 - Grażyna Jermanowska - fundatorka Bachusika Transportikusa.

Przepustkę otrzymała również Zastępca Prezydenta Wioleta Haręźlak, która patronuje zielnogórskim Bachusikom. Została więć uznana za współodpowiedzialna sprowadzenia do miasta bliżej nieokreślonej liczby tych stworków. W „Księdze dziejów zielonogórskich Bachusików” zapisano: Legenda głosi, że Bachusiki od lat czekały na przyjazną, kobiecą dłoń, która pomoże im się ujawnić. I wreszcie się doczekały.

Certyfikaty Wielkiego Przyjaciela Bachusików, a także uprawnienia do używania tego tytułu (zwalniającego go z wszelkiej odpowiedzialności karnej, która mogłaby grozić za kontynuowanie tego dzieła) otrzymali Paweł Urbański, Izabela Bernaczek-Borek, Iwona Zielińska, Maciej Jakuboszczak, a także pomysłodawca małych stworków Tomasz Czyżniewski. Rzeźbiarze artyści, autorzy Bachusików: Artur Wachniak, Robert Tomak i Małgorzata Bukowicz otrzymali gratulacje i upominki.

Spotkanie zakończyło się odsłonięciem kolejnej rzeźby autorstwa Artura Wochniaka - Bachusika Palmixa ufundowanego przez Zielonogórskie Zakłady Usług Miejskich. Nowy stworek stał się ozdobą fontanny przed Palmiarnią Zielonogórską. 

źródło: http://www.zielona-gora.pl/PL/971/4458/Bachusiki_wyrastaja__jak_grzyby_po_deszczu